In de rubriek #wieispleegzorg stellen we de gezichten van onze organisatie aan jullie voor. Dat zijn er ondertussen een heleboel: 150 maar liefst! In dit artikel stellen we nier een medewerker voor, maar een heel team: team ouderwerking. Het team dat de belangen van ouders binnen Pleegzorg Limburg verdedigt.
Team ouderwerking staat in voor 3 thema’s binnen pleegzorg: ouderbegeleiding, traumagerichte bezoek-begeleiding en SOP (samenwerking ondersteuning in pleegzorg). Zelf hebben ze geen dossiers, maar sluiten ze aan in het dossier van een pleegzorgbegeleider. “Ouders stellen zelf de vraag voor extra ondersteuning, waarbij de begeleider dan aan ons aangeeft dat die ouder extra hulp nodig heeft. De ouder is dus eigenlijk onze werkgever.”De missie van het team is duidelijk: ouders een plek geven binnen pleegzorg. “We hebben allemaal bewust gekozen voor dit team, dat is wel belangrijk. We zijn inhoudelijk een pittig, gedreven en gepassioneerd team dat zich met volle goesting inzet voor de belangen van de ouders.” Dat is ook goed merkbaar, zo hebben ze er al voor gezorgd dat ouders ook iedere maand een nieuwsbrief via mail krijgen om op de hoogte te blijven over het reilen en zeilen binnen Pleegzorg Limburg.
Het belangrijkste bij het uitoefenen van hun job is open staan voor het standpunt van de ouders. “Je moet je eigen waarden en normen opzij zetten en jezelf afvragen wat achter het gedrag of de reactie van de ouder zit.” Daarnaast blijft het kind steeds centraal staan. “Dat is ook belangrijk, alles gebeurt op het tempo van het kind.” Maar dat zorgt soms ook voor moeilijkere situaties: “Bij traumagerichte bezoekbegeleiding verschilt dat tempo van het kind soms met het tempo van de ouder. Dan is het moeilijk om duidelijkheid te geven aan de ouders en hun een perspectief te bieden.” Indien zich zo’n situatie voordoet, kunnen ze wel steeds raad vragen aan de andere leden van het team. “We kunnen altijd met ons verhaal bij elkaar terecht en leren continu van elkaar. Daarnaast hebben we ook een super teamcoördinator. Zij speelt een hele grote rol in het team, achter elke groep sterke vrouwen staat een nog sterkere vrouw en in ons geval is dat onze teamcoördinator.”
Waarom zij het leukste team van onze dienst zijn? “Ten eerste zijn we uniek, er bestaat maar één team ouderwerking binnen Pleegzorg Limburg. Daarnaast zijn we een supertof team, dat lief en leed met elkaar deelt. We eten ook echt graag en eten vaak samen. Elk excuus voor taart is goed.”
Andere interessante artikels
Jesse Van Venrooij over de documentaire Mama mag ik naar huis toe?
Jesse Van Venrooij maakte samen met Eline Van der Kaa de documentairefilm “Mama, mag ik naar huis toe?” Een film waarin zes mama’s met een kind in pleegzorg delen over de leegte die dat achterlaat, de schuld en schaamte die hen achtervolgen, en de angst om de band met hun kind voorgoed te verliezen. Tegelijkertijd laat de film zien hoe liefde en moed sterker kunnen zijn dan oordeel en pijn. We stelden Jesse enkele vragen over de film.
Vlaamse dialoogdag 18 oktober 2025
Op 18 oktober 2025 organiseerde Pleegzorg Vlaanderen een Vlaamse Dialoogdag Pleegzorg rond het recht op informatie.Tijdens deze dialoogdag gingen verschillende doelgroepen binnen pleegzorg en experten met elkaar in gesprek. De belangrijkste signalen die tijdens de dialoogdag werden verzameld, zijn samengebracht in een beleidsnota.
Conflict en verbinding
Toen de jeugdrechter zijn dochter aan een pleeggezin toewees, voelde Steven de grond onder zijn voeten verdwijnen. Hij voelde zich verraden, genegeerd en miskend. De kwaadheid zat diep: op de instanties, de wereld, de hulpverlening, het pleeggezin maar misschien ook op zichzelf. “Ze wordt van me afgepakt,” was de overheersende gedachte. Maar achter die gedachte school iets anders: een rauw en immens verdriet.