Ga verder naar de inhoud

Family Minds - voor pleegouders - Regio Brussel

12 november 2025 19:00 tot 21:00
Pleegzorg Afdeling Brussel, Eolis Gebouw, Achtste verdieping, Sainctelettesquare 13/15, 1000 Brussel

Soms krijg je als pleegouder te maken met intense emotionele reacties of moeilijk gedrag bij jouw pleegkind. Dit kan als gevolg hebben dat je het bij momenten moeilijk krijgt om zelf nog op een rustige manier te reageren.

In de groepssessies Family Minds staan pleegouders samen met twee ervaren trainers stil bij wat deze intense reacties met jou als pleegouder kunnen doen en hoe je kan oefenen om zelf op een rustige manier te reageren; ook wanneer het moeilijk wordt.

Je oefent in het beter begrijpen van het gedrag van jouw pleegkind en welke werkelijke emoties en verlangens daaronder kunnen liggen. Verder ga je ook bewuster kijken naar jouw eigen gedrag en welke gevoelens en intenties daarachter kunnen zitten. Zo verwerf je stilaan meer inzicht in jouw reacties en emoties en kan je ze beter beheersen. Je doet dit samen met andere pleegouders. Dit biedt de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen en steun te vinden bij elkaar.

Family Minds in een notendop:

  • Zes bijeenkomsten in groep
  • Bewuster worden van emoties en noden achter het gedrag van jouw pleegkind
  • Bewuster worden van eigen gedrag en gevoelens in het kader van opvoedacties

De training is gratis en bestaat uit zes bijeenkomsten. Vermits dit een intensief programma is, zullen we vooraf contact met jou opnemen om verwachtingen op elkaar af te stemmen.

De reeks vindt plaats in onze afdeling in Brussel op volgende woensdagen (19u - 21u):

  • 12/11
  • 26/11
  • 10/12
  • 17/12
  • 14/01
  • 28/01

Andere interessante activiteiten

Ouders met twee kinderen
Infosessie over gezinshuizen

Infosessie over gezinshuizen

24 juni - OBC Ter Wende, Mechelsevest 30, 3000 Leuven

Op 24 juni organiseren Pleegzorg Vlaams-Brabant & Brussel, SOS Kinderdorpen en OBC Ter Wende een infosessie over de opstart van gezinshuizen in de ruime regio Leuven-Tienen.

Jongen met buitenlandse roots
Infosessie over pleegzorg

Digitale infosessie jonge vluchtelingen

24 juni - Online

Op deze infoavond krijg je uitgebreid en vrijblijvend info over alles wat bij de opvang van niet-begeleide minderjarige vluchtelingen via pleegzorg komt kijken.

Kinderen zwemmen
Infosessie over pleegzorg

Digitale infosessie over pleegzorg

25 juni - Digitale infosessie, link volgt na inschrijving (enkel voor Vlaams-Brabant & Brussel)

Overweeg jij om pleeggezin te worden? Kom dan luisteren op deze vrijblijvende infoavond over pleegzorg.