Ga verder naar de inhoud

Sherborne bewegings-sessies

24 februari 2025 00:00 tot 18 juni 2025 00:00
Sint-Salvatorstraat 18-103, Hal 26, 9000 Gent

Is praten niets voor jouw pleegkind? Zit hij niet goed in zijn vel? Beweegt zij heel veel of net heel weinig? Ontbreekt het hem aan zelfvertrouwen? Gaat hij fysiek contact uit de weg? Kleeft zij de hele tijd aan jouw lijf? Is samen bewegen leuk?

Dan is Sherborne bewegingspedagogiek misschien iets voor jullie!

De eerste relaties in je leven ga je als kind vooral met je lijf aan. Bij vele van onze pleegkinderen liep het daar reeds mis. Zij werden niet gekoesterd, gedragen, geknuffeld, met zorg verzorgd.

Al bewegend proberen we de bouwstenen die jullie pleegkind in haar/zijn “voortaalse” ontwikkeling miste terug te herstellen.

We gaan zelfstandig bewegen, bewegen in de ruimte, heel snel en heel traag, samen met en tegen elkaar,… Aan de hand van heel gewone maar ook bijzondere bewegingen gaan we aan de slag in kleine groepjes van maximaal drie pleeggezinnen: pleegzorger(s), pleegkinderen en eigen kinderen.

Er zijn 6 groepssessies van een uur en we voorzien ook 1 individuele sessie van een half uur.

Voor wie, wanneer en waar?

Deze vorming bestaat voor pleeggezinnen met een pleegkind/pleegkinderen van 4 tot 11 jaar oud.

De sessies gaan door:

  • Voor de 4- tot 5-jarige pleegkinderen op woensdagnamiddag van 14u30 tot 15u30 op 26 februari, 12 maart, 26 maart, 7 mei, 21 mei, 4 juni en 18 juni.
  • Voor de 6- tot 11-jarige pleegkinderen op maandagavond van 18u00 tot 19u00 op 24 februari, 10 maart, 24 maart, 19 mei, 2 juni en 16 juni.
  • In april is er ook een terugkoppeling bij de gezinnen thuis.


Heb je interesse in de bewegingssessies? Kom dan zeker langs op ons infomoment hierover op 17 december om 19u in Gent. Inschrijven voor dit infomoment kan hier.

In het filmpje hierboven vertellen collega's An en Karla meer over deze bewegingspedagogiek. Enkele pleegzorgers delen hun ervaringen en vertellen hoe de sessies hen en hun pleegkind geholpen hebben.

Inschrijven of vragen

Inschrijven voor de vormingsreeks kan via bovenstaande knop of door contact op te nemen met je pleegzorgbegeleider.

Geef als je je begeleider contacteert de volgende informatie mee:

  • Voornaam & achternaam
  • Provincie
  • Naam pleegzorgbegeleider
  • Naam pleegkinderen
  • de reeks waar je aan wil deelnemen
  • E-mailadres
  • Telefoonnummer

Heb je nog vragen? Aarzel dan zeker niet om ons te contacteren. Je kan ons ook telefonisch bereiken via 09 223 90 99. Vraag naar Karla Haezebrouck.

Andere interessante activiteiten

Meisjes lachen al wandelend
Infosessie over pleegzorg

Infosessie over Pleegzorg

25 maart - Huis van het Kind, Kloosterstraat 40 Zottegem (enkel voor Oost-Vlaanderen)

Tijdens deze infoavond vertelt een pleegzorgbegeleider wat pleegzorg precies inhoudt.


Stappende Baby
Vorming

Webinar 'Gehechtheid bij pleegkinderen'

25 maart - via Bigmarker

Gehechtheid is een belangrijk thema binnen pleegzorg, maar ligt bij pleegkinderen vaak zeer complex.

Jongen met buitenlandse roots
Infosessie over pleegzorg

Digitale infosessie jonge vluchtelingen

25 maart - Online

Op deze infoavond krijg je uitgebreid en vrijblijvend info over alles wat bij de opvang van niet-begeleide minderjarige vluchtelingen via pleegzorg komt kijken.